Blog > Komentarze do wpisu

Reklama: Getin Bank Lokata Bezkonkurencyjna

Kilka dni temu zauważyłem nową reklamę Getin Noble Bank S.A. (tak teraz po oficjalnym połączeniu nazywa się dawny Getin Bank). Reklama nawiązuje do wizerunku, który Getin Bank od dłuższego czasu kreuje do spółki z Fronczewskim i Fąflem - Volksbanku - banku dla ludu.

Lokata Bezkonkurencyjna jest wyszczególniona na stronie Getin Banku. Oprocentowanie stałe na okres 5, 6 i 12 miesięcy na poziomie 6%, dla okresu 3 miesiące dostaniemy "tylko" 5%. Minimalna kwota 500 PLN, dla lokaty zakładanej przez internet 1000 zł. Nie ma podanej kwoty maksymalnej.

Na stronie Getinu, poniżej tabelki z oprocentowaniem jest ogólny regulamin otwierania lokat i regulamin dla lokat internetowych. Jest to o tyle interesujące, że jeszcze niżej jest kolejna tabelka z lokatami gdzie pojawiają się pozycję 3, 5, 6 i 12 miesięcy. Przez te kilka minut pisania notki nie byłem w stanie odszukać pełnej tabeli prowizji i opłat, ani kompletnego zestawnienia oprocentowania. Fronczewski wyskakuje za to co chwilę.

Nie nudzi mi się na tyle, żeby sprawdzić w oddziale czy każdy, bez dodatkowych warunków może otworzyć taką lokatę. Jeśli przychodząc po lokatę nie zostaniecie zmuszeni do otwarcia konta, karty kredytowej czy innego rodzaju cross-sellu, to jest to teraz prawdopodobnie najlepsza taka lokata na rynku.

Wada:
- 5 miesięcy to długi czas.
- Można więcej zyskać lokując na lokacie jednodniowej, bez "podatku belki".

Zalety:
- Stałe oprocentowanie, zagwarantowane przez 5 miesięcy, czego brakuje przy lokatach jednodniowych.

poniedziałek, 25 stycznia 2010, bankowiec13

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
stat4u